Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Güzergahları
31.01.2014  
2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. maddesi ile İl sınırları içerisinde toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yer ve güzergahlarının belirlenip alışılmış araçlarla duyurulacağı, aynı Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3.maddesi ile de, belirlenecek olan toplantı mahalleri ile gösteri yürüyüşü yapılacak güzergahların, dağılma yerlerinin, afiş ve pankart asılacak yerlerin her yıl Ocak ayında gözden geçirilip, değişiklik olması halinde bu değişikliklerin ilan edileceği düzenlenmiştir.
İlimizde yapılacak açık hava toplantı alanları, gösteri yürüyüşü güzergahları ile toplanma yerleri, afiş ve pankart asılacak yerler ile ilgili olarak yasanın öngördüğü gözden geçirme yapılmış, gerçekleştirilen açık hava toplantılarında alınan trafik tedbirleri, güvenlik önlemleri esnasında meydana gelen gelişmeler, sivil toplum kuruluşları ile gerçek şahısların açık hava toplantılarına yönelik talepleri, yapılan toplantılarda kamu düzeninin ne ölçüde etkilendiği ile bu alanlar ve bağlantılı yerlerdeki fiziki değişiklikler de dikkate alınarak yeniden tespitler yapılmış ve 2014 yılına esas olmak üzere “Açık Hava Toplantı Alanı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâhları”,  “Toplanma ve Dağılma Yerleri”, “Afiş ve Pankart Asılacak Yerler” aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.
A-) AÇIK HAVA TOPLANTI ALANLARI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHLARI
1-) GÖKDERE MEYDANI (OSMANGAZİ İLÇESİ)
a)                 Toplanma Alanı; Haşim İşcan Caddesi ve Kemal Bengü Caddesinin İnönü Caddesi ile kesiştiği Demirtaş Köprüsü altı toplanma alanıdır.
b)                 Yürüyüş Güzergâhı; Toplanma alanından hareketle, Kemal Bengü Caddesini Acem Reis Camii yönünde Ali Ferruh Yücel Caddesi ile Yeni Cumhuriyet Caddesi istikametine doğru takip edilerek bu iki Caddenin Beyazıt Caddesi ile kesiştiği kavşaktaki Gökdere Miting alanında son bulan güzergâhtır.
c)                  Miting Alanı; Kemal Bengü Caddesi üzerindeki, Okul Sokak, Park, Şifayurdu Sokak, İnceler Sokak, Kavuştu Sokak, Ali Ferruh Yücel Caddesi üzerindeki Gökdere Metro İstasyonu ve 2.Buzlu Sokak Girişi, Yeni Cumhuriyet Caddesi üzerindeki işyerleri ile Beyazıt Caddesinin Kurtuluş Caddesi ile kesiştiği işyerleri arasında kalan alandır.
d)                 Dağılma; Açık hava toplantıları ile gösteri yürüyüşlerinde toplantı alanına gelindikten sonra dağılmalar, Kemal Bengü Caddesi üzerinden Kemal Bengü Caddesi istikametine, Ali Ferruh Yücel Caddesinden Mahmudiye Caddesi ve Ankara Bulvarı istikametine, Yeni Cumhuriyet Caddesi istikametine, Beyazıt Caddesi ve Kurtuluş Caddesi istikametleri ile bu caddeler üzerinde bulunan sokaklara doğru olacaktır.
1/A-) Gökdere Meydanı Miting Alanı Alternatif Toplanma ve Yürüyüş Güzergâhı
a)                 Toplanma Alanı; Ali Ferruh Yücel Caddesi ve Kanal Boyu Caddesinin Ankara Bulvarı ile kesiştiği köprünün Zafer Atıcılar Parkına doğru olan Kanal Boyu Caddesi üzerindeki Eski Sokak, Karaman Sokak ve Yan Sokağın bulunduğu alandır.
b)                 Yürüyüş Güzergâhı; Toplanma alanından hareketle, Ali Ferruh Yücel Caddesini takiben Kemal Bengü Caddesi, Yeni Cumhuriyet Caddesi ve Beyazıt Caddelerinin kesiştiği Gökdere Meydanında son bulan güzergâhtır.
2-) MERİNOS PARKI (OSMANGAZİ İLÇESİ)
a)      Toplanma Alanı; Stadyum Kavşağı
b)        Yürüyüş Güzergâhı; Stadyum Kavşağından Merinos Kavşağı UEDAŞ önünden Ankara İzmir Karayolu istikametinden yan yolu takiben Osmangazi Belediye binası yanı ve Merinos Hamza Güreli Camisi önündeki köprüden karşı istikamete geçilerek Güney ve Doğu Kapısından parka girilerek miting alanında son bulan güzergâhtır.
c)         Miting Alanı; Merinos Parkı Dr. Sadık Ahmet Caddesi (Demiryolu Caddesi) ile 19. Çeşme Sokak arasında kalan 14.000 m² ve yaklaşık 50.000 - 70.000 kişi kapasiteli alandır.
d)     Dağılma; Geliş istikametleri ile Genç Osman Postanesi ve Santral Garaj istikameti olacaktır.
  
2/A) Merinos Parkı Miting Alanı Alternatif Toplanma ve Yürüyüş Güzergahı
 
a)        Toplanma Alanı; Merinos Stadyumu önü toplanma alanı olarak belirlenmiştir.
b)        Yürüyüş Güzergahı; toplanma alanından hareketle, Merinos Stadyumu önünden Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerinde bulunan Kuzey veya Doğu Kapısından parka girilerek miting alanında son bulan güzergahtır.
3-) FATİH SULTAN MEHMET BULVARI (Tuna Caddesi-Nilüfer Hatun Caddesi Kesiştiği Alan) (NİLÜFER İLÇESİ)
a)                 Toplanma Alanı; İzmir Yolundan Mudanya istikametine doğru Fatih Sultan Mehmet Caddesinin Barbaros Caddesi ile kesiştiği yerdeki Acıbadem Hastane Kavşağının bulunduğu alanıdır.
b)                 Yürüyüş Güzergâhı; Toplanma alanından hareketle, Fatih Sultan Mehmet Caddesini takiben Tuna Caddesi ile Nilüfer Hatun Caddesinin kesiştiği Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Miting Alanında son bulan güzergâhtır.
c)                  Miting Alanı; Fatih Sultan Mehmet Bulvarının Tuna Caddesi ile Nilüfer Hatun Caddesinin kesiştiği alandır.
d)                 Dağılma; Açık hava toplantıları ile gösteri yürüyüşleri sona erdikten sonra dağılımlar, Fatih Sultan Mehmet Bulvarının her iki istikameti, Tuna Caddesi ve Nilüfer Hatun Caddesi ile bu caddeler üzerinde bulunan sokaklara doğru olacaktır.  
3/A-) Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Miting Alanı (Tuna Cd.-N.Hatun Cd.) Alternatif Toplanma ve Yürüyüş Güzergâhı
a)                 Toplanma Alanı; Mudanya Bulvarı (Esentepe Kavşağının Güney Batı İstikameti), Güney Sokak, Kasap Sokak, Feride Sokak ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarı girişi arasında kalan kısım toplanma alanıdır.
b)                 Yürüyüş Güzergâhı; Toplanma alanından hareketle, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinden Tuna Caddesi ile Nilüfer Hatun Caddesinin kesiştiği kavşakta son bulan güzergâhtır.
 
4-) ERTUĞRULGAZİ MEYDANI (YILDIRIM İLÇESİ)
a)                 Toplanma Alanı; Selçukbey Caddesinin, Kaplıkaya Caddesi ve Çağlar Sokak ile kesiştiği kısım toplanma alanıdır.
b)                 Yürüyüş Güzergâhı; Toplanma alanından hareketle, Selçukbey Caddesinin Teyyareci Mehmet Ali Caddesi istikametine doğru ve Selçukbey Caddesinin Prof.Tezok Caddesi ile Ertuğrulgazi Caddesinin kesiştiği kavşakta son bulan güzergâhtır.
c)                  Miting Alanı; Selçukbey Caddesinin Prof.Tezok Caddesi ile Ertuğrulgazi Caddesinin kesiştiği kavşakta otobüs duraklarının bulunduğu alandır.
d)                 Dağılma; Açık hava toplantıları ile gösteri yürüyüşleri sona erdikten sonra dağılımlar, Selçukbey Caddesi, Teyyareci Mehmet Ali Caddesi, Prof.Tezok Caddesi, Ertuğrulgazi Caddesi ve bu caddeler üzerinde bulunan sokaklara doğru olacaktır.
4/A-) Ertuğrulgazi Meydanı Miting Alanı Alternatif Toplanma ve Yürüyüş Güzergâhı
a)                 Toplanma Alanı; Ertuğrulgazi Caddesi ile Emek Caddesi ve İnan Sokak alanında kalan kısım toplanma alanıdır.
b)                 Yürüyüş Güzergâhı; Toplanma alanından hareketle, Ertuğrulgazi Caddesini, Prof.Tezok Caddesi istikametine doğru Prof.Tezok Caddesi, Teyyareci Mehmet Ali Caddesi ve Selçukbey Caddesinin kesiştiği kavşaktaki otobüs duraklarında son bulan güzergâhtır.
 
B-) AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER         :
            Yukarıda belirtilen açık hava toplantı alanlarında ve yürüyüş güzergâhlarında Büyükşehir Belediyesince belirlenen şehrin muhtelif kesimlerinde bulunan sabit reklâm pano ve bilboardları ile afiş ve pankart asılacak yerlerdir.
 
 
 
 
 
 
 
  

 

 

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan