Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce,  uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak, NARKO-TEM WHATSAPP İhbar hattından alınan destek ile yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde;
03 Ekim Salı günü düzenlenen operasyonlarda;
Osmangazi ilçesinde, uyuşturucu madde satışı yaptıkları şüphesi üzerine durdurulan 16… plaka sayılı araç içerisinde Z.Z. ve Y.Ö. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların araçlarında ve üzerlerinde yapılan aramalarda 68.2 gr esrar, bir miktar sentetik kannabinoid ile bir miktar metamfetamin ele geçirildi.  
Nilüfer ilçesinde motorize devriye ekiplerinin yapmış oldukları çalışmalar neticesinde “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” suçundan toplam 3 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda uyuşturucu metamfetamin maddeleri ile ecstasy haplar ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu madde sattığı tespit edilen Y.K. ve E.B.   farklı adreslerde yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahıslardan Y.K.’nın ikametinde ve aracında yapılan aramalarda; satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar metamfetamin, bir adet hassas terazi, 3 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait toplam 141 adet fişek, 2 adet ruhsatsız pompalı tüfek, bir adet ruhsatsız av tüfeği ile bu tüfeklere ait 36 adet fişek ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer bir çalışmada ise Yıldırım ilçesinde bulunan bir cadde üzerinde uyuşturucu madde satışı yapıldığının tespit edilmesi üzerine, U.T. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahsın üzerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde çıkı diye tabir edilen paketlenmiş halde çok sayıda metamfetamin maddesi ele geçirildi.
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 8 şahıstan 4’ü hakkında, “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak”  suçundan adli işlem yapıldı. “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan gözaltına Z.Z., Y.Ö., Y.K. ve E.B. ise haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol
Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan