Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak, NARKO-TEM WHATSAPP İhbar hattından alınan destek ile yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde;
05 Ekim Perşembe günü yapılan operasyonlarda,
Yıldırım ilçesinde bulunan bir ikamete P.D., E.A., T.T., Ö.D. ve E.K. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların ikametlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda poşet içerisine gizlenmiş 487 gr sentetik kannabinoid ile uyuşturucu maddeleri çoğaltmak amacıyla kullanılan 100gr ağırlığında kimyasal ve bitkisel maddeler, bir miktar eroin, bir miktar metamfetamin ve bir miktar esrar maddesi ele geçirildi.
Yıldırım ilçesinde uyuşturucu madde satışı yaptıkları şüphesi üzerine durdurulan 16 … plaka sayılı araç içerisinde M.T. ve H.T. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların aracında yapılan aramalarda gizli bölmelere saklanmış vaziyette 103 gr gelen metamfetamin maddesi ile bu maddeleri çıkılar halinde paketlemeye yarayan alüminyum folyolar ve bir adet hassas terazi ele geçirildi.
Nilüfer ilçesinde Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan S.S. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın üzerinden 3.85 gr ağırlığında eroin maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahsa eroin maddesini sattığı tespit edilen Y.C. isimli şahıs ikametinde yakalanarak gözaltına alındı.
Yıldırım ilçesinde bulunan bir ikamette madde satışı yapıldığının tespit edilmesi üzerine Y.K. ve M.A. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların ikametlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde çıkı diye tabir edilen vaziyette paketlenmiş halde çok sayıda metamfetamin maddesi, bir miktar esrar maddesi, ecstasy haplar ile 2 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait çok sayıda fişek ele geçirildi.
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 11 şahıstan 3’ü hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı.  Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan gözaltına alınan P.D., E.A., T.T., Ö.D., E.K., M.T., Y.C. ve Y.K. isimli şahıslar ise haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol
Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan