Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
NARKO-TEM Whatsapp İhbar Hattı açılışı
 
Ülkelerin sınırlarını aşıp küresel bir problem haline gelerek, toplumların bugününü ve geleceğini tehdit eden uyuşturucu, adli, sosyal, hukuki ve kamusal sorunlara yol açması nedeniyle her yönüyle mücadele edilmesi gereken ciddi bir problemdir. Ayrıca uyuşturucu terör örgütlerinin de en önemli finans kaynaklarından biridir. Bu bağlamda değerlendirildiğinde uyuşturucu ile mücadelenin önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır.
Gelişen teknoloji ve internet kullanımının yaygınlığı ile toplum içerisinde büyük bir öneme sahip olan sosyal medya etkisi kendini her alanda fark ettirmektedir. Bu gelişmeye kayıtsız kalmamak ve çağın gereklerini yakalayarak, narkotik ve terör suçlarıyla daha etkin mücadele edebilmek ve halkımızın desteğini alabilmek amacıyla akıllı telefonlarda en çok kullanılan ve görüntü alış verişi yapılabilen whatsapp içerikli ihbar hattı kurulmuştur.
Kurulan whatsapp içerikli ihbar hattı ile kişiler, gördükleri narkotik ve terör suçlarını gün veya zaman kısıtlaması olmaksızın Emniyet Müdürlüğümüze anında aktarabilecek ve yazabilecekler, bunun yanı sıra ihbar edecek kişiler kimlikleri gizli kalmak kaydıyla sesli olarak da arayabilecek ve bu sayede ihbarcı suçu doğrudan muhatabına ulaştırabilecektir. Whatsapp içerikli ihbarlarda kullanılmak üzere İl Emniyet Müdürlüğümüze 0 552 155 16 16 nolu GSM hattı tahsis edilmiştir.
Bu çerçevede 11.09.2017 Pazartesi günü saat 12:00'de İlimiz Osmangazi İlçesi Meydancık Mahalle Muhtarlığı önünde, NARKO-TEM Whatsapp ihbar hattının açılış ve tanıtım bilgilendirmesi, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Osman AK’ın katılımlarıyla yapılacaktır.  
Basın ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve
Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan