Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak, NARKO-TEM WHATSAPP İhbar hattından alınan destek ile yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde;
08 Ekim 2017 Pazar  günü düzenlenen operasyonlarda;
İlimiz Osmangazi ilçesinde bulunan bir ikamette S.G. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahsın ikametinde yapılan aramalarda poşet içerisine gizlenmiş vaziyette toplam 1050 gram esrar maddesi ele geçirildi.
Yapılan diğer bir çalışmada ise ilimiz Yıldırım ilçesinde Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan Y.N. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahsın üzerinde yapılan aramalarda, bir miktar sentetik kannobinoid maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahsa uyuşturucu maddeyi sattığı tespit edilen H.T. isimli şahıs ilimiz Osmangazi ilçesinde bulunan ikametinde yakalanarak gözaltına alındı.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer bir çalışmada ise ilimiz Yıldırım, Kestel ve Yenişehir ilçelerinde Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Bulundurmak suçundan M.K., İ.E., A.A., E.E., ve A.A. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda bir miktar metamfetamin maddesi ile bir miktar esrar maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen A.K. ve S.B. isimli şahıslar 60… plaka sayılı araç içerisinde yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların araçlarında ve üzerlerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde toplam 48 gr metamfetamin maddesi ile bir miktar esrar maddesi ele geçirildi. 
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 10 şahıstan 6’sı hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan gözaltına alınan S.G., H.T., A.K., ve S.B.   ise, haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte  adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
       
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan