Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen NARKO NOKTA Etkinliği
 
BASIN BÜLTENİ
                         07 Mart 2019
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen NARKO NOKTA Etkinliği
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ile Bursa Teknik Üniversitesi işbirliğiyle;
Bursa ilimizde ilk kez üniversite öğrencilerine yönelik olarak; madde bağımlılığı, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin insan vücuduna etkileri, ihbar-iletişim hatları ve madde bağımlılığı tedavi merkezleri gibi konularda farkındalık oluşturmak amacıyla 05.03.2019 tarihinde Bursa Teknik Üniversitesi Mimar Sinan Yerleşkesinde NARKO NOKTA stant etkinliği düzenlendi.
 Üniversite öğrencilerinin yoğun katılımlarıyla ve stant kurma şeklinde gerçekleştirilen etkinlikte; Bursa Valiliğimizce basımı yapılan “Bağımlılık Rehberi” isimli el broşürlerinin yanı sıra, Bursa ilimizde Sayın İl Emniyet Müdürümüz Osman AK’ın göreve başlamasıyla hayata geçirmiş olduğu Whatsapp Narkotem İletişim Hattının da yer aldığı “Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Bilgilendirme Broşürleri” dağıtıldı. Öğrencilere madde bağımlılığı konusunda yapılan çalışmalar anlatılarak soru cevap şeklinde istişarelerde bulunuldu.
Ayrıca Narkotik Motorize Timleri ile Narkotik madde arama köpekleri Galia ve Fırtına’nın da katılımları ile renklenen etkinlikte, video slayt şeklinde hazırlanan ve madde bağımlılığını anlatan görsellere yer verildi.
Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce daha önce Avm, Fuar Alanı, Çarşı Merkezi gibi halkın yoğun şekilde bulunduğu bölgelerde düzenlenen NARKO NOKTA etkinliğinin önümüzdeki dönemlerde de devam etmesi planlanmaktadır.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan