Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 14 şahıs yakalandı
 
BASIN BÜLTENİ 
 02 Ocak 2019
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 14 şahıs yakalandı
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik  ilimiz genelinde farklı adreslerde yapılan eş zamanlı operasyonlarda;
 “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak ve Bulundurmak” suçundan 9 şahıs yakalandı. Yakalanan şüphelilerin evlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda bir miktar metamfetamin ve bir miktar esrar maddesi ele geçirildi. Şüphelilerin beyanları ve daha sonra yapılan fiziki takipler sonucunda ilimiz genelinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptıkları tespit edilen E.A., A.A., M.V., S.D. ve A.K. isimli şahıslar gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 1 kilo 17 gram esrar, satışa hazır halde paketlenmiş toplam 27 gr metamfetamin, bir miktar sentetik kannobinoid, 2 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait şarjörler ve fişekler ele geçirildi.
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 14 şahıstan 9’ u hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak Bulundurmak”  suçundan adli işlem yapıldı. Gözaltına alınan A.K. isimli şahıs “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. E.A., A.A., M.V. ve S.D. isimli şahıslar ise haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilere sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan