Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 6 şahıs yakalandı
 
BASIN BÜLTENİ
 03 Ocak 2018
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 6 şahıs yakalandı
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik  ilimiz genelinde farklı adreslerde yapılan eş zamanlı operasyonlarda;
 “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak ve Bulundurmak” suçundan 3 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde bir miktar Esrar maddesi ele geçirildi. Konu ile alakalı olarak daha sonra yapılan fiziki takipler sonucunda Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptıkları tespit edilen 2’si yabancı uyruklu olmak üzere toplam 3 şahıs göz altına alındı. Şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 351 gram esrar,  177 adet captagon tablet, bir adet MP5 görümlü otomatik kuru sıkı tabanca ve bu tabancaya ait şarjör ele geçirildi.
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 6 şahıstan 3’ ü hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak Bulundurmak”  suçundan adli işlem yapıldı. A.H., M.Ş. ve S.Ç. isimli şahıslar ise “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilere sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan