Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 19 şahıs yakalandı
 
BASIN BÜLTENİ
 04 Aralık 2018
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 19 şahıs yakalandı
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik  ilimiz genelinde farklı adreslerde yapılan eş zamanlı operasyonlarda;
 “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak ve Bulundurmak” suçundan 11 şahıs yakalandı. Yakalanan şüphelilerin evlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda bir miktar esrar ile bir miktar metamfetamin maddeleri ele geçirildi. Konuyla alakalı olarak daha sonra yapılan fiziki takipler sonucunda  ilimiz genelinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptıkları tespit edilen G.Ö., M.P., S.T., M.G., K.G., F.A., H.V. ve E.A. isimli şahıslar gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 100 gram metamfetamin, 40 gram esrar, satışa hazır halde paketlenmiş sentetik kannabinoid maddeleri, bir miktar ecstasy tablet, bir miktar afyon sakızı, bir adet anahtar görünümünde hassas terazi ele geçirildi.
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 19 şahıstan 11’ i hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak Bulundurmak”  suçundan adli işlem yapıldı. G.Ö. ve M.P. isimli şahıs hakkında ” Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar. S.T., M.G., K.G., F.A., H.V. ve E.A. isimli şahıslar ise  haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilere sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan