Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 14 şahıs yakalandı
 
BASIN BÜLTENİ
 08 Ocak 2019
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 14 şahıs yakalandı
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik  ilimiz genelinde farklı adreslerde yapılan eş zamanlı operasyonlarda;
 “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak ve Bulundurmak” suçundan 3 şahıs yakalandı. Yakalanan şüphelinin üzerinde ve aracında yapılan aramalarda bir miktar sentetik kannobinoid ile bir miktar ecstasy maddesi ele geçirildi. Konu ile alakalı olarak daha sonra yapılan fiziki takipler sonucunda Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptıkları tespit edilen birinin yaşı küçük olmak üzere 11 şahıs göz altına alındı. Şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 300 gram toz ecstasy ve 37 adet tablet ecstasy, 210 gram esrar,  100 gram sentetik kannabinoid, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 7900 TL para, bir adet ruhsatsız tabanca, bir adet ruhsatsız av tüfeği ile bu tabanca ve tüfeğe aİt fişekler ele geçirildi. 
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 14 şahıstan 3’ ü hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak Bulundurmak”  suçundan adli işlem yapıldı. T.K., U.Ç., H.Ç., R.B. ve Y.E.A. isimli şahıslar “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar. B.T., M.Ş., K.K., G.G., Y.A. ile yaşı küçük Y.G. isimli şahıslar “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak”  suçundan tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilere  sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan