Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 9 şahıs yakalandı
 
BASIN BÜLTENİ
                         11 Mart 2019
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 9 şahıs yakalandı
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde;
İlimiz genelinde “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan farklı adreslerde  toplam 5 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda, bir miktar sentetik kannabinoid ve bir miktar metamfetamin maddeleri ele geçirildi.
İlimiz genelinde konuyla alakalı olarak düzenlenen diğer operasyonlarda ise; “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti” yaptıkları tespit edilen yaşı küçük bir şahıs ile birlikte Ö.Y., N.O. ve U.Y. isimli şahıslar yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 130 gram sentetik kannabinoid, 20 gram esrar, satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar metamfetamin, bir adet ruhsatsız pompalı tüfek ile bu tüfeğe ait 34 adet kartuş ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 9 şahıstan 5’i hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. Ö.Y., N.O. ve U.Y.  isimli şahıslar  “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi. 
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan