Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 10 şahıs yakalandı
 
BASIN BÜLTENİ
                         08 Mart 2019
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 10 şahıs yakalandı
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde;
İlimiz genelinde “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan 2 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda, bir miktar esrar ve bir miktar metamfetamin maddeleri ele geçirildi.
İlimiz genelinde konuyla alakalı düzenlenen diğer bir operasyonda ise; “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti” yaptıkları tespit edilen F.Ç., S.A., K.C.P., M.Y., Ö.K.S., A.H., A.M. ve G.E. isimli şahıslar farklı adreslerde yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; satışa hazır paketlenmiş halde toplam 85 gram metamfetamin, 65 gram esrar, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 6.120 TL banknot, bir adet hassas terazi, bir adet ruhsatsız tabanca ile bu tabancaya ait fişekler ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 10 şahıstan 2’si hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. F.Ç., S.A., K.C.P., M.Y., Ö.K.S., A.H., A.M. ve G.E. isimli şahıslar ise “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan”  haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
 
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan