Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 7 şahıs yakalandı
 
BASIN BÜLTENİ
                         09 Nisan 2019
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 7 şahıs yakalandı
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde;
İlimiz genelinde “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan farklı adreslerde toplam 2 şahıs yakalandı. Yakalanan şüphelilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda; Bir miktar metamfetamin ile bir miktar sentetik kannabinoid maddeleri ele geçirildi.
İlimiz genelinde konuyla alakalı olarak daha sonra yapılan çalışmalar sonucunda; “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti” yaptıkları tespit edilen H.K., A.Ç., R.O., G.I. ve B.A.  isimli şahıslar gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; Satışa hazır 49 paket halinde hazırlanmış toplam 65 gram sentetik kannabinoid ile satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar metamfetamin ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 7 şahıstan 2’si hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. H.K., A.Ç., R.O., G.I. ve B.A. isimli şahıslar “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
 Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
       Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan