Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 21 şahıs yakalandı
 
BASIN BÜLTENİ
                         12 Mart 2019
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 21 şahıs yakalandı
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde;
İlimiz genelinde “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan farklı adreslerde toplam 10 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda, bir miktar sentetik kannabinoid ve bir miktar metamfetamin maddeleri ele geçirildi.
İlimiz genelinde konuyla alakalı düzenlenen diğer operasyonlarda ise; “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti” yaptıkları tespit edilen İ.S., K.A., Ş.G., S.Ç., C.K., A.A., Ö.A., O.D., E.A., F.Ç. ve M.D.S. isimli şahıslar yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; Satışa hazır paketlenmiş halde 40 gram metamfetamin, satışa hazır paketlenmiş bir miktar kannabinoid, 3 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait çok sayıda fişek, bir adet ruhsatsız tüfek  ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 21 şahıstan 10’u hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. İ.S. isimli şahıs “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. K.A., Ş.G., S.Ç., C.K., A.A., Ö.A., O.D., E.A., F.Ç. ve M.D.S. isimli şahıslar haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte  adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan