Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da 10 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; 19 Aralık Salı günü ilimiz Yıldırım ilçesinde yapılan operasyonda ‘Uyuşturucu Madde Ticareti’ yaptıkları tespit edilen Ç.İ. ve G.Ö. isimli şahıslar yakalanmış, şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda, satışa hazır halde çıkı diye tabir edilen paketler halinde 40 gram sentetik kannobinoid maddesi, bir miktar metamfetamin maddesi ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer bir çalışmada ise ilimiz genelinde farklı adreslerde, ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan 6 şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde çeşitli miktarlarda sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi.Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen H.K. ve M.T. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar sentetik kannabinoid ile bir miktar metamfetamin maddesi ele geçirildi.
 
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 10 şahıstan 6’sı hakkında ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış, Ç.İ., G.Ö., H.K. ve M.T. isimli şahıslar ise ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak’ suçundan gözaltına alınmış olup, 20 Aralık Çarşamba günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.
 
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan