Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonda uyuşturucu madde ticareti yapan 13 şüpheli şahıs yakalandı
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların, suç unsurlarıyla birlikte yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;
 
İlimiz genelinde kullanmak için uyuşturucu madde satın alan toplam 5 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda; bir miktar sentetik kannobinoid maddesi, bir miktar esrar maddesi, bir miktar metamfetamin maddesi ile bir miktar ecstasy maddesi ele geçirildi.
 
Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu maddeyi sattıkları tespit edilen H.Ç., Y.Y., N.D., H.A., M.K., K.D., Y.K. ve C.T. isimli şahıslarda yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde,  araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş vaziyette 34 gram esrar, 23 gram metamfetamin maddesi, bir miktar sentetik kannobinoid maddesi, çeşitli miktarda ecstasy maddesi, uyuşturucu madde tartımında kullanıldığı değerlendirilen bir adet hassas terazi, 2 adet tabanca ve bu tabancalara ait çok sayıda fişek ele geçirildi.  
 
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 13 şahıstan 5’i hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. Yakalanarak gözaltına alınan H.Ç., Y.Y., N.D., H.A., M.K., K.D., Y.K. ve C.T. isimli şahıslar, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
 
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
     
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan