Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da 17 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan 10 şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda çeşitli miktarlarda sentetik kannabinoid maddesi, bir miktar metamfetamin maddesi, bir miktar esrar maddesi ele geçirildi.,Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen G.G., A.Ö., M.K., Ö.S., Z.B. ve M.Ç. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda satışa hazır vaziyette paketlenmiş halde bir miktar metamfetamin, bir miktar sentetik kannabinoid, bir miktar eroin, uyuşturucu tartımında kullanıldığı değerlendirilen 2 adet hassas terazi ile uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bir miktar para ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan bir diğer çalışmada ise; ilimiz Yıldırım ilçesinde uyuşturucu satışı yapılacağı yönünde edinilen bilgiler üzerine durdurulan 16…. plaka sayılı araç içerisinde B.A. isimli şahıs yakalanmış, yakalanan şahıs üzerinde ve araçta yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar metamfetamin maddesi, 3 adet tabanca ve tabancalara ait çok sayıda fişek ele geçirildi.
 
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 17 şahıstan 10’u hakkında ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış, G.G., A.Ö., M.K., Ö.S., Z.B., M.Ç. ve B.A. isimli şahıslar ise ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak’ suçundan gözaltına alınmış olup, 03 Ocak Çarşamba günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan