Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 34 şahıs yakalandı
 
BASIN BÜLTENİ
 
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 34 şahıs yakalandı
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik  ilimiz genelinde farklı adreslerde yapılan eş zamanlı operasyonlarda;
 “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak ve Bulundurmak” suçundan 25 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde bir miktar sentetik kannabinoid, bir miktar esrar ,bir miktar metamfetamin ve bir miktar ecstasy tablet maddeleri ele geçirildi. Konu ile alakalı olarak daha sonra yapılan çalışmalar neticesinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptıkları tespit edilen Ş.A., S.A., S.A.S., U.G., F.Ç., A.Y., M.A.E., S.Y. ve H.I. isimli şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 355 gram esrar, 57 adet ecstasy tablet, 50 gram metamfetamin, 45 gram sentetik kannabinoid, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 55.495 TL banknot ve bir miktar döviz, bir miktar uyuşturucu madde çıkılamakta kullanılan şeffaf naylon kilitli poşet, bir adet ruhsatsız tabanca ile bu tabancaya ait  şarjör ve 2 adet fişek  ele geçirildi.
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 34 şahıstan 25’i hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak Bulundurmak”  suçundan adli işlem yapıldı. Ş.A., S.A. ve S.A.S. isimli şahıslar  “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar. Gözaltına alınan U.G., F.Ç., A.Y., M.A.E., S.Y. ve H.I isimli şahıslar ise “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan   haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilere sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan