Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 18 şahıs yakalandı
 
BASIN BÜLTENİ
 
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 18 şahıs yakalandı
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik  ilimiz genelinde farklı adreslerde yapılan eş zamanlı operasyonlarda;
 “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak ve Bulundurmak” suçundan 8 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde bir miktar sentetik kannabinoid, bir miktar esrar ve bir miktar metamfetamin maddeleri ele geçirildi. Konu ile alakalı olarak daha sonra yapılan çalışmalar neticesinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptıkları tespit edilen toplam 10 şahıs  farklı adreslerde yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 150 gram sentetik uyarıcı madde, 7 gram esrar, satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar eroin, bir adet hassas terazi, 2 adet ruhsatsız tabanca ile bu tabancaya ait şarjör ve fişekler, uyuşturucu  madde ticaretinden elde edildiği tespit edilen 11.300 TL nakit para ile bir miktar döviz ele geçirildi.
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 18 şahıstan 8’i hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. Gözaltına alınan 10 şahıs “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan  haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilere sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan