Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyonlar düzenlendi.
 
Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; 07 Kasım Salı günü İstanbul ili ile bağlantı kurarak ilimize yüklü miktarda uyuşturucu madde getirileceği bilgisi üzerine; M.A. ve M.S. isimli şahıslar ilimiz Mudanya ilçesinde yakalanmış, konu ile ilgili devam eden çalışmalarda, şahıslar ile bağlantısı bulunan S.A. isimli şahıs Bursa İstanbul otobanı Ovaakça kuzey gişelerinde 16… plaka sayılı araç içerisinde yakalanmış, şahıslar ve araçta yapılan aramalarda 1025 gram uyuşturucu metamfetamin maddesi ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer çalışmalarda ise ilimiz genelinde “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” suçundan farklı adreslerde yapılan çalışmalarda 6 şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda ecstasy hap, bir miktar esrar, bir miktar metamfetamin ele geçirilmiş, konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu madde sattığı tespit edilen T.T. isimli şahıs yakalandı.
Yapılan çalışmalar neticesinde yakalanan 10 şahıstan 6’sı hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” suçundan adli işlem yapılmış, M.A., M.S., S.A. ve T.T. isimli şahıslar ise “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan gözaltına alınmış olup 08 Kasım Çarşamba günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan