Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyonlar düzenlendi
 
Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;
Ø 09 Kasım Perşembe günü saat 04:00 sıralarında ilimiz Osmangazi ilçesinde bulunan bir ikamette yüklü miktarda uyuşturucu madde bulunduğu ve bu maddelerin dağıtımının yapılacağı yönünde bilgiler alınması üzerine ikamete düzenlenen operasyonda, R.İ. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. İkametinde yapılan aramalarda 900 gr esrar maddesi ele geçirildi.
 
Ø Osmangazi ilçesi Sırameşeler mahallesinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 34... plaka sayılı araç içerisinde R.D., H.T. ve H.B. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda, 36 gr esrar, bir miktar sentetik kannabinoid, bir miktar ecstasy hap, bir miktar metamfetamin, bir adet hassas terazi ile uyuşturucu maddeleri paketlemeye yarayan alüminyum folyolar ele geçirildi.
 
Ø Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer bir çalışmalarda ise, ilimiz genelinde farklı adreslerde İ.A. ve M.Ç. isimli şahıslar yakalandı. Şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda bir miktar esrar maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu maddeleri sattığı tespit edilen S.K. isimli şahısta yakalandı. Yine aynı gün araçla uyuşturucu madde satışı yapıldığı şeklinde gelen bilgiler üzerine durdurulan 34... plaka sayılı araç içerisinde bulunan F.M. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın üzerinde ve aracında yapılan aramalarda şeffaf poşetler halinde paketlenmiş vaziyette toplam 95 gr metamfetamin maddesi ele geçirildi.
 
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 8 şahıstan 2'si hakkında, Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. Gözaltına alınan R.I., R.D., H.T., H.B. S.K. ve F.M. isimli şahıslar ise Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan