Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.
14.06.2017  
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimiz genelinde meydana gelen uyuşturucu madde ticareti temini ve suçuna karışan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalarda;
Osmangazi İlçesi Çukurca Mahallesinde ‘Uyuşturucu Madde Satın Almak’ suçundan yakalanan H.Y. üzerinden bir miktar sentetik kannabinoid maddesi ele geçirilmiş, konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu madde sattığı anlaşılan A.S. yakalanmış, şahsın üzerinde ve ikametinde yapılan aramada 30 kök Hint Keneviri bitkisi, bir miktar sentetik kannabinoid maddesi, 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 10 adet fişek ele geçirildi.
Yapılan ayrı bir çalışmada ilimiz Osmangazi ilçesi Millet Mahallesinde torbacı diye tabir edilen şahısların araçla uyuşturucu madde sattıkları yönünde gelen bilgiler üzerine; M.C.F. ve M.G. isimli şahısların içerisinde bulunduğu 16 … plakalı araç 12.06.2017 günü 00:30 sıralarında Vatan Caddesi üzerinde  durdurulmuş, araç içerisinde yapılan aramada aracın gizli bölmelerine saklanmış ve  çıkı diye tabir edilen şekilde paketlenmiş toplam 19 adet satışa hazır halde sentetik kannabinoid ve metamfetamin maddeleri ele geçirildi.
Her iki olayda da yakalanan toplam 3 şahıstan M.C.F. ve M.G., ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan, A.S. isimli şahıs ise 2313 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan ve Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan gözaltına alınmış olup, 12.06.2017 günü MEVCUTLU olarak adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan