Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da 10 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, ilimiz genelinde uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;
İlimiz genelinde farklı adreslerde Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak suçundan toplam 20 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda çıkı halinde paketlenmiş vaziyette sentetik kannabinoid ve metamfetamin maddeleri ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda, şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen V.K., Ş.K., E.B., Ö.B., S.Ç., K.A., R.G., F.G., C.P. ve B.G. isimli şahıslar yapılan operasyonlar neticesinde farklı adreslerde yakalandı. Şahısların ikametlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda toplam 95 gr sentetik kannabinoid, 70 gr metamfetamin, 15 gr esrar ile bir adet ruhsatsız tabanca ile bu tabancaya ait fişekler ele geçirildi. 
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 30 şahıstan 20’si hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. Yakalanarak gözaltına diğer 10 şahıs ise Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan adli makamlara sevk edildi.  
 
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan