Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da 11 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; 24 Aralık Pazartesi günü ilimiz merkez Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinde farklı adreslerde ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan 7 şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda çıkı şeklinde paketlenmiş vaziyette bir miktar sentetik kannabinoid, bir miktar metamfetamin ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda, şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen M.A., B.M., O.Ç. ve C.P. isimli şahıslara yapılan operasyonlarda farklı adreslerde yakalandı. Şahısların  ikametlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda 80 gr sentetik kannabinoid maddesi ile satışa hazır halde paketlenmiş çeşitli miktarlarda metamfetamin maddesi ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 11 şahıstan 7’si hakkında ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış, M.A., B.M., O.Ç. ve C.P.  isimli şahıslar ise ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan gözaltına alınmış olup, 25 Aralık Pazartesi günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan