Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda 12 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde;
Kullanmak için uyuşturucu madde satın almak veya bulundurmak suçundan toplam 7 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda çeşitli miktarlarda sentetik kannabinoid maddesi, bir miktar metamfetamin maddesi, bir miktar esrar maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen D.T., A.A., Y.A. ve Ö.A. isimli şahıslarda yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar sentetik kannabinoid ile bir miktar metamfetamin maddesi ele geçirildi.              
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan bir diğer çalışmada ise; ilimiz Nilüfer ilçesinde uyuşturucu satışı yapılacağı yönünde edinilen bilgiler üzerine durdurulan 16…. Plaka sayılı araç içerisinde T.Ç. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahsın üzerinde ve araçta yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar metamfetamin maddesi ile bir miktar esrar maddesi ele geçirildi.  
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 12 şahıstan 7’si hakkında kullanmak için uyuşturucu madde satın almak veya bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. Yakalanarak gözaltına alınan, D.T., A.A., Y.A., Ö.A. ve T.Ç. isimli şahıslar ise Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan   adli makamlara sevk edildi.
 
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan