Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyonlar düzenlendi
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyonlar düzenlendi
Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik, NARKO-TEM WHATSAPP İhbar hattından alınan destek ile düzenlenen operasyonlarda,  
Ø  03 Kasım Cuma günü Nilüfer ilçesinde bulunan bir iş yerine düzenlenen operasyonda, İ.G. ve T.B.T. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde ve iş yerinde yapılan aramalarda; bir miktar uyuşturucu metamfetamin maddesi, bir miktar uyuşturucu ecstasy maddesi, 6 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 211 adet fişek ele geçirildi.
 
Ø  04 Kasım Cumartesi günü Osmangazi ilçesinde düzenlenen operasyonda, “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Bulundurmak” suçundan B.Ç., N.Ş., isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Şahıslar üzerlerinde yapılan aramalarda; aleminyum folyo içerisinde bir miktar metamfetamin maddesi, çok sayıda Ecstasy hap ve bir miktar sentetik kannobinoid maddesi ele geçirildi. Devam eden çalışmalarda uyuşturucu madde sattığı tespit edilen K.Ö. isimli şahısta, üzerinde çok sayıda uyuşturucu ecstasy hap ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. 
 
Ø  Osmangazi ilçesinde bulunan bir ikamete düzenlenen operasyonda, Y.Ç. ve G.A. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Şahıslar üzerlerinde ve ikamette yapılan aramalarda; bir miktar metamfetamin maddesi, bir miktar sentetik kannobinoid maddesi, bir miktar esrar maddesi ile çok sayıda uyuşturucu Ecstasy hap ele geçirildi.
 
Ø  Osmangazi ilçesinde düzenlenen diğer bir operasyonda ise, “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan Cezaevi Firarisi olarak aranan V.E. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 8 şahıstan 5’i hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” ve “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan adli işlem yapıldı.
K.Ö. ve Y.Ç. “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile V.E. isimli şahıs ise hakkında “Uyuşturucu Madde Ticareti Suçundan” ARANIYOR olmasından dolayı adli makamlara sevk edildi.          
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan