Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonda 13 şüpheli şahıs yakalandı
 
BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
 
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonda 13 şüpheli şahıs yakalandı
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların, suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;
 
İlimiz genelinde ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan 8 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda bir miktar metamfetamin ve bir miktar sentetik kannobinoid maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu ve uyarıcı madde sattıkları tespit edilen M.C., F.E., S.N., Y.C. ve E.A. isimli şahıslar yakalandı. Yakalanan şahısların ikametlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda yaklaşık 350 gram sentetik kannobinoid maddesi, satışa hazır paketlenmiş çıkılar halinde 50 gram metamfetamin maddesi, uyuşturucu paketlemede kullanılan çok sayıda aleminyum folyolar ile  1 adet ruhsatsız tabanca ve 10 adet tabanca mermisi ele geçirildi.
 
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 13 şahıstan 8’i hakkında ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapıldı. M.C., F.E., S.N., Y.C. ve E.A.  isimli şahıslar hakkında ise,  ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak’ suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
                   
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan