Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da 8 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde,
Osmangazi ilçesinde farklı adreslere yönelik düzenlenen operasyonda uyuşturucu veya uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak suçundan toplam 3 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda bir miktar sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi. Konu ilgili devam eden çalışmalarda, şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen S.K. ve M.N. isimli şahıslarda yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların ikametlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda, 72 gr sentetik kannabinoid ile bir miktar metamfetamin ele geçirildi.
Nilüfer ilçesinde bulunan bir adreste uyuşturucu madde satışı yapılacağı bilgisi üzerine, belirtilen adrese yönelik düzenen operasyonda Y.Y. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahsın üzerinde yapılan aramada poşet içerisine gizlenmiş 54 gr esrar maddesi ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer bir operasyonda,  Bursa Otobanı Kuzey Gişelerinde durdurulan 34… plaka sayılı araç içerisinde A.K. ve İ.D. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Araçta yapılan aramalarda aracın gizli bölmelerine saklanmış vaziyette 37 gr kokain ele geçirildi. Ayrıca araçta bulunan her iki şahsın da yapılan UYAP sorgusunda, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama suçundan arandıkları tespit edildi.   
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 8 şahıstan, 3’ü hakkında Uyuşturucu veya Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. Gözaltına alınan S.K., M.N., A.K., İ.D. ve Y.Y. isimli şahıslar ise Uyuşturucu Madde Temini ve Ticareti suçundan, haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan