Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da 9 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde;
29 Kasım Çarşamba günü ilimiz Osmangazi ve Nilüfer ilçelerinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan B.Y., Ş.U., M.S., A.D., B.F., M.S. ve S.F. olmak üzere toplam 7 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda 85 gr metamfetamin, bir miktar sentetik kannabinoid, bir miktar esrar, 2 adet uyuşturucu madde tartımında kullanıldığı değerlendirilen hassas terazi, 2 adet ruhsatsız tabanca, bu tabancalara ait 46 adet fişek ile uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği tespit edilen 4500 TL nakit para ele geçirildi.
01 Aralık Cuma günü saat 03:00 sıralarında, ilimiz Yıldırım ilçesi Selimzade Mahallesinde İ.S. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahsın üzerinde yapılan aramalarda bir miktar sentetik kannabinoid ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahsa uyuşturucu maddeleri sattığı tespit edilen Y.B. isimli şahısta yakalandı. Yakalanan şahsın ikametinde yapılan aramalarda gizli bölmelere saklanmış vaziyette toplam 1700 gr sentetik kannabinoid ele geçirildi.
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 9 şahıstan biri hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. Gözaltına alınan 8 şahıs ise, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
 
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan