Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da 12 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;
İstanbul ili ile bağlantı kurarak ilimize yüklü miktarda uyuşturucu madde getirileceği bilgisi üzerine; Bursa otobanı kuzey gişeleri üzerinde durdurulan  34 Plaka sayılı araç içerisinde N.T., S.S., E.T. ve E.G.K. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların araçlarında ve üzerlerinde yapılan aramalarda 500 gram metamfetamin maddesi, bir adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait fişekler ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer çalışmada ise, ilimiz genelinde Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan farklı adreslere yönelik düzenlenen operasyonda,  5 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda bir miktar sentetik kannabinoid, bir miktar esrar, bir miktar metamfetamin maddeleri ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu madde sattıkları tespit edilen B.Ç., F.Y., R.Ç. isimli şahıslarda yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda çeşitli miktarlarda satışa hazır vaziyette paketlenmiş halde metamfetamin, esrar ve sentetik kannabinoid maddeleri ele geçirildi.
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 12 şahıstan 5'i hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. F.Y., R.Ç. isimli şahıslar adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. N.T., S.S., E.T., E.G.K. ve B.Ç. isimli şahıslar ise Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan