Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonda 12 şüpheli şahıs yakalandı
 
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Tim Amirliği ekiplerince, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; ilimiz Osmangazi, Yıldırım ilçelerinde 4 ayrı adrese yapılan eşzamanlı operasyonda ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan 6 şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda çeşitli miktarlarda sentetik kannabinoid maddesi, bir miktar metamfetamin maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen G.S., Ö.Ş. ve Y.K. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş 100 gram sentetik kannobinoid maddesi, bir miktar metamfetamin maddesi, 3 adet tabanca ve tabancalara ait çok sayıda fişek ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan bir diğer çalışmada ise; İstanbul ilinden ilimize uyuşturucu madde getireceği yönünde edinilen bilgiler üzerine Kuzey gişeler Bursa istikametinde 16…… plaka sayılı araç içerisinde C.D., E.A.T., ve N.D. isimli şahıslar yakalanmış, şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda toplamda 60 gram metamfetamin maddesi, uyuşturucu tartımında kullanıldığı değerlendirilen 1 adet hassas terazi ve 120 adet tabanca fişeği ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 12 şahıstan 6’sı hakkında ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış, G.S., Ö.Ş., Y.K., C.D., E.A.T., ve N.D.  isimli şahıslar ise ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak’ suçundan gözaltına alınmış olup, 02 Şubat Cuma günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan