Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonda 5 şüpheli şahıs yakalandı
 
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan, kullanan veya bulunduran şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik yürütülen operasyonel çalışmalar neticesinde; İstanbul ili ile bağlantı kurarak ilimizde yüklü miktarda uyuşturucu ticareti yapılacağı yönünde alınan bilgilere istinaden yürütülen operasyonel çalışmalar neticesinde; Bursa iliyle eş zamanlı olarak Muş ve İstanbul illerinde yapılan operasyonlarda F.C., C.Ç., M.S.Ç. ve K.D. isimli şahıslar olmak üzere, 4 şahıs ‘İştirak Halinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak Veya Sağlamak’ suçundan yakalanmış, şahıslara ait farklı illerdeki ikametlerde ve şahısların araçlarında yapılan aramalarda 110 gr metamfetamin maddesi ve bir miktar sentetik kannobinoid maddesi ele geçirildi.
Yapılan diğer bir çalışmada; ilimiz Osmangazi ilçesinde uyuşturucu madde satışı yaptığı şüphesi üzerine durdurulan 34…… plaka sayılı araç içerisinde İ.C.Ö isimli şahıs yakalanmış, şahsın üzerinde ve aracında yapılan aramalarda 55 gram metamfetamin maddesi, bir miktar sentetik kannobinoid maddesi, 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya  ait çok sayıda fişek ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 5 şahıstan İ.C.Ö. isimli şahıs hakkında ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan, F.C., C.Ç., M.S.Ç. ve K.D. isimli şahıslar ise ‘İştirak Halinde Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak Ve Sağlamak’ suçundan gözaltına alınmış olup, 01 Şubat Perşembe günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.        
 
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan