Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonda 5 şüpheli şahıs yakalandı
 
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; 04 Şubat Pazar günü ilimiz Osmangazi ilçesinde ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Bulundurmak’ suçundan Ö.K. isimli şahıs yakalanmış, yakalanan şahsın üzerinde yapılan aramalarda bir miktar sentetik kannabinoid ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahsa uyuşturucu maddeleri sattığı tespit edilen E.Ç. isimli şahıs yakalanmış, yakalanan şahsın üzerinde ve ikametinde yapılan aramalarda 85 gr sentetik kannabinoid maddesi ile bir adet hassas terazi ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer çalışmalarda ise; ilimiz genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik olarak yapılan operasyonlar kapsamında İ.S. ve İ.G. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahıslarla birlikte 50 adet çıkı diye tabir edilen vaziyette sentetik kannabinoid ile bir miktar metamfetamin maddesi ele geçirilmiş,  yine aynı gün ilimiz Osmangazi ilçesinde durdurulan 34… plaka sayılı araç içerisinde U.G. isimli şahıs yakalanmış, yakalanan şahsın üzerinde ve aracında yapılan aramalarda çeşitli miktarlarda esrar maddesi ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 5 şahıstan 1’i hakkında ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış, İ.S., İ.G., U.G. ve E.Ç. isimli şahıslar ise ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak’ suçundan gözaltına alınmış olup, 05 Şubat Pazartesi günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.        
 
 
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan