Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda 8 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;
08 Ocak Pazartesi günü ilimiz Osmangazi ilçesinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen 16……. plaka sayılı araç içerisinde M.K. ve M.T. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda satışa hazır vaziyette paketlenmiş halde bir miktar metamfetamin ele geçirildi.              
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan bir diğer çalışmada ise; İlimiz Osmangazi ilçesinde kullanmak için uyuşturucu madde satın almak ve bulundurmak suçundan 5 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda bir miktar sentetik kannobinoid maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda, şahıslara uyuşturucu maddeleri sattığı tespit edilen 16…… plaka sayılı araçta B.S. isimli şahısta yakalanarak gözaltına alındı.  Yakalanan şahsın üzerinde ve aracında yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar sentetik kannobinoid maddesi, bir adet tabanca ve tabancaya ait çok sayıda fişek ele geçirildi.  
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 8 şahıstan 5’i hakkında, “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. Gözaltına alınan M.K., M.T. ve B.S. isimli şahıslar ise “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan