Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 18 şahıs yakalandı
 
BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
 
 
11 Eylül 2018
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda, 18 şahıs yakalandı
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak ilimiz genelinde farklı adreslerde yapılan eş zamanlı operasyonlarda;
“Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak ve Bulundurmak” suçundan farklı adreslerde 16 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda farklı miktarlarda sentetik kannobinoid ile metamfetamin maddeleri ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda yakalanan şahıslara uyuşturucu madde sattıkları tespit edilen B.T. ve M.S. isimli şahıslarda yakalandı. Bu şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda ise satışa hazır vaziyette paketlenmiş çok miktarda sentetik kannabinoid ve metamfetamin maddeleri ele geçirildi. 
Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 18 şahıstan 16’sı hakkında “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak bulundurmak”  suçundan adli işlem yapıldı. B.T ve M.S. isimli şahıslar hakkında ise “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan