Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da 17 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde;
06 Aralık Çarşamba günü saat 18:00 sıralarında ilimiz Nilüfer ilçesi Üçevler Mahallesinde durdurulan 16 … plaka sayılı araç içerisinde M.S. isimli şahıs yakalanmış, yakalanan şahsın aracında yapılan aramalarda bir miktar esrar ele geçirilmiş, konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahsın ikametinde arama yapılması üzerine, ikametin içerisinde çeşitli düzenekler yardımıyla hint keneviri yetiştirildiği anlaşılmış, detaylı aramalar sonucunda 375 gr esrar, 38 kök hint keneviri, 1 adet uyuşturucu madde tartımında kullanıldığı değerlendirilen hassas terazi ile 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.
Yapılan diğer bir çalışmada ise ilimiz Osmangazi ilçesi Beşyol mevkiinde bulunan bir sokakta durdurulan 49 … plaka sayılı araç içerisinde N.A. ve R.B. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların araçlarında yapılan detaylı aramalar neticesinde 487 gr metamfetamin ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer çalışmalarda ise; ilimiz genelinde ‘Kullanmak üzere uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak’ suçundan farklı adreslerde 8 şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda çıkı diye tabir edilen vaziyette paketlenmiş halde sentetik kannabinoid maddeleri ele geçirilmiş, uyuşturucu maddeleri satan şahıslara yönelik olarak yürütülen çalışmalar neticesinde; ilimiz Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde farklı adreslerde G.Ö., B.E., S.K., H.Ö., A.A., ve G.A. olmak üzere 6 şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda bir miktar sentetik kannabinoid ile bir miktar esrar ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 17 şahıstan 8’i hakkında  ‘Kullanmak üzere uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış, N.A., R.B., G.Ö., B.E., S.K., H.Ö., A.A., ve G.A. isimli şahıslar ‘Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak’ suçundan, M.S. isimli şahıs ise hem ‘Uyuşturucu madde ticareti’ suçundan, hem de ‘2313 sayılı Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanuna Muhalefet’ suçundan gözaltına alınmış olup, 07 Aralık Perşembe günü haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan