Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda 4 şahıs yakalandı.
 
Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak, NARKO-TEM WHATSAPP ihbar hattından alınan destek ile yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde;
13 Kasım Pazartesi günü ilimiz Yıldırım ilçesinde uyuşturucu madde satıldığının tespit edilmesi üzerine farklı adreslerde H.Ö. ve S.S. isimli şahıslar yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde alüminyum folyolara sarılı bir miktar sentetik kannabinoid, bir miktar metamfetamin, bir miktar esrar ile ectasy haplar ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan bir diğer operasyonel çalışmada ise, ilimiz Osmangazi ilçesinde Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan F.A. isimli şahıs yakalandı, yakalanan şahsın üzerinde yapılan aramada bir miktar sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda, şahsa uyuşturucu maddeyi sattığı tespit edilen D.K. isimli şahıs yakalandı. Yakalanan şahsın üzerinde ve iş yerinde yapılan aramalarda çıkı diye tabir edilen paketlenmiş vaziyette satışa hazır halde bir miktar sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 4 şahıstan 1 şahıs hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. H.Ö. S.S. ve D.K. isimli şahıslar ise Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte Mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.  
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan