Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da 11 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; 10 Aralık Pazar günü ilimiz genelinde ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan 7 şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde çeşitli miktarlarda sentetik kannabinoid ve esrar maddeleri ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen E.K., M.Ç ve M.S. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar sentetik kannabinoid ile bir miktar esrar ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer bir çalışmada ise Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminalinde H.E. isimli şahıs yakalanmış, yakalanan şahsın üzerinde yapılan aramalarda şeffaf kilitli poşetler içerisinde toplam 90 gram sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 11 şahıstan 7’si hakkında ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış, E.K., M.Ç., M.S. ve H.E. isimli şahıslar ise ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak’ suçundan gözaltına alınmış olup, 11 Aralık Pazartesi günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan