Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da 6 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; 12 Aralık Salı günü ilimiz Nilüfer ilçesinde bulunan bir işyerinde uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanıldığı ve satışının yapıldığı yönünde edinilen bilgiler üzerine, işyerinden çıkarak uzaklaşan 16… plaka sayılı araç içerisinde C.S. ve E.A. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların araçlarında yapılan aramalarda çıkı diye tabir edilen halde paketlenmiş bir miktar metamfetamin ele geçirilmiş, konu ile ilgili devam eden çalışmalarda bahse konu işyerinde işyeri sahibi A.K.Ç. ve B.Ç. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde ve işyerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar metamfetamin ile uyuşturucu maddeleri paketlemede kullanılan folyolar ve maddeleri tartmakta kullanıldığı değerlendirilen 2 adet hassas terazi ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer bir çalışma neticesinde ise ilimiz Yıldırım ilçesi Beyazıt Mahallesinde durumundan şüphelenilerek durdurulan Ö.Ç. isimli şahsın yapılan üst aramasında 107 gr esrar ele geçirilmiş, konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahsa uyuşturucu maddeyi sattığı tespit edilen E.T. isimli şahıs yakalanmış, yakalanan şahsın ikametinde yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 14 adet fişek ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 6  şahıstan 1’i hakkında ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış, A.K.Ç., B.Ç., C.S., E.A. ve E.T. isimli şahıslar ise ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak’ suçundan gözaltına alınmış olup, 13 Aralık Çarşamba günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan