Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon düzenlenendi.
 
Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde;
17 Kasım Cuma günü ilimiz Osmangazi ilçesinde bulunan farklı adreslerde ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan 5 şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda çıkı şeklinde paketlenmiş vaziyette bir miktar sentetik kannabinoid maddesi ile bir miktar metamfetamin ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda, şahıslara uyuşturucu maddeleri sattığı tespit edilen M.C.Y. isimli şahıs yakalanmış, şahsın ikametinde ve aracında yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş vaziyette 40 gr sentetik kannabinoid, bir miktar metamfetamin, 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait fişekler ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan bir diğer operasyonel çalışmada ise; İlimiz Yıldırım ilçesi Kurtuluş Mahallesinde durdurulan 16 … plaka sayılı araç içerisinde B.E. ve Y.Ö. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş vaziyette 50 gr esrar maddesi ile 15 gr metamfetamin ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 8 şahıstan 5’i hakkında ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış, M.C.Y., B.E. ve Y.Ö. isimli şahıslar ise ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan gözaltına alınmış olup, 18 Kasım Cumartesi günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan