Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon düzenlenendi.
 
Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde;
19 Kasım Pazar günü saat 01:00 sıralarında İlimiz Bursa kuzey gişelerinde durdurulan 16… plaka sayılı araç içerisinde M.B. isimli şahıs yakalanmış, yakalanan şahsın aracında ve üzerinde yapılan aramalarda 99 gr. Metamfetamin ile bir miktar esrar maddesi ele geçirildi.
Yapılan diğer bir çalışmada; İlimiz Osmangazi ilçesinde bulunan bir ikamette uyuşturucu madde satışı yapıldığı şüphesi üzerine  R.A., F.K. ve Ö.Ö. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda satışa hazır halde şeffaf poşetler şeklinde paketlenmiş metamfetamin, bir miktar sentetik kannabinoid, uyuşturucu madde tartımında kullanıldığı değerlendirilen 1 adet hassas terazi, 3 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait fişekler ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer bir çalışmada ise; İlimiz Osmangazi ilçesi Gaziakdemir  Mahallesinde araç ile uyuşturucu madde satışı  yapıldığı şeklinde gelen ihbarlar üzerine durdurulan 16… plaka sayılı araç içerisinde M.Ö., D.O., M.Ö. ve H.S. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda bir miktar sentetik kannabinoid ile bir miktar metamfetamin maddesi ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 8 şahıs ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan gözaltına alınmış olup, M.B., R.A. ve F.K. isimli şahıslar sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuklandı.    
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan