Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da 5 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; 07 Aralık Perşembe günü ilimiz Yıldırım ilçesinde bulunan bir cadde üzerinde durdurulan 16 … plaka sayılı araç içerisinde İ.A. ve K.A. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların araçlarında yapılan aramalarda 400 gr metamfetamin ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer operasyonel çalışmalar neticesinde, ilimiz Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak’ suçundan V.P. ve S.A. isimli şahıslar yakalanmış yakalanan şahısların üzerinden bir miktar sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi.Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu maddeleri sattığı tespit edilen F.D. isimli şahıs yakalanmış, yakalanan şahsın üzerinde yapılan aramalarda paketler halinde 40 gr sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi.
 
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 5 şahıstan 2’si hakkında’ Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış, İ.A., K.A., ve F.D. isimli şahıslar ise ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak’ suçundan gözaltına alınmış olup,
08 Aralık Cuma günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan