Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyon da 18 şahıs yakalandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; 14 Aralık Perşembe günü ilimiz genelinde farklı adreslerde ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak’ suçundan 14 şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda çıkı şeklinde paketlenmiş vaziyette bir miktar sentetik kannabinoid maddesi, bir miktar metamfetamin maddesi, bir miktar eroin maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda, şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen A.A., Y.N.K., Y.E.K. ve M.G. isimli şahıslar yapılan operasyonlar neticesinde farklı adreslerde yakalanmış, şahısların ikametlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş vaziyette 55 gr metamfetamin maddesi,  bir miktar sentetik kannobinoid, bir miktar ecstasy maddesi ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 18 şahıstan 14’ü hakkında ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak, Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış, A.A., Y.N.K., Y.E.K. ve M.G. isimli şahıslar ise ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan gözaltına alınmış olup, 15 Aralık Cuma günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan