Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonda 8 şüpheli şahıs yakalandı
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde;
 
İlimiz Osmangazi ve Yıldırım İlçelerinde Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak suçundan B.Y. ve B.M. isimli şahıslar yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde çıkı halinde paketlenmiş vaziyette sentetik kannabinoid maddeleri ele geçirildi. Şahıslara uyuşturucu madde sattığı tespit edilen E.P. İsimli şahıs yakalandı. Yakalanan şahsın üzerinde ve ikametinde yapılan aramalarda satışa hazır halde paketlenmiş vaziyette bir miktar sentetik kannabinoid ele geçirildi. ilimiz Yıldırım ilçesi Hacivat mahallesinde uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen Ş.U. ve A.T. isimli bayan şahıslar yakalandı. Yakalanan şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda 200 gram esrar ile 37 adet ecstasy hap ele geçirildi.
   
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan bir diğer operasyonel çalışmada ise; İlimiz Osmangazi ilçesinde yakalanan E.Ç. İsimli şahsın üzerinden 12 adet çıkı şeklinde paketlenmiş metamfetamin maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda, yakalanan şahsa uyuşturucu maddeleri temin eden ve aynı zamanda satışını yapan H.K.Ö. ve R.D. İsimli şahıslar yakalandı. Yakalanan şahısların işyerlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda toplam 52 gr metamfetamin maddesi ele geçirildi.
      
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 8 şahıstan 2'si Hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak suçu ile yapılan UYAP sorgusunda çeşitli suçlardan aranmalarının olduğunun tespit edilmesi üzerine haklarında adli işlem yapıldı. Gözaltına alınan E.P., Ş.U., A.T., E.Ç., H.K.Ö., ve R.D. isimli şahıslar ise Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan 18.02.2018 günü  MEVCUTLU olarak adli makamlara sevk edildi.
 
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
                                                               Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan