Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda 8 şahıs yakalandı
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde;
22 Kasım Çarşamba günü ilimiz Osmangazi ilçesinde farklı adreslerde kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak suçundan O.V. ve A.D. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.  Yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda bir miktar esrar ile bir miktar ecstasy hap ele geçirildi, Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda, şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen S.E. ve İ.S. isimli şahısların yakalanması üzerine, şahısların iş yerlerinde ve şahıslara ait 06... plaka sayılı araç içerisinde yapılan aramalarda, 53 gr esrar ile çıkılar halinde paketlenmiş satışa hazır vaziyette bir miktar kokain maddesi ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan diğer bir çalışmada ise; ilimiz Osmangazi ilçesi Demirkapı mahallesinde kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak suçundan B.Ş., Y.G. ve M.T. isimli şahıslar üzerlerinde çeşitli miktarlardaki esrar maddeleri ile yakalanarak gözaltına alındı. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu maddeleri sattığı tespit edilen S.D. isimli şahısta yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahsın ikametinde ve üzerinde yapılan aramalarda bir miktar esrar maddesi, 3 adet ruhsatsız tabanca, bu tabancalara ait fişekler ile uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği tespit edilen 17.280 TL nakit para ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 8 şahıstan 5'i hakkında Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. S.E., İ.S. ve S.D. isimli şahıslar ise Uyuşturucu Madde Temini ve Ticareti Yapmak suçundan haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan