Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; İlimiz Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde farklı adreslerde uyuşturucu veya uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak suçundan 6 şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda bir miktar sentetik kannabinoid, bir miktar metamfetamin ve bir miktar esrar ele geçirildi.Yakalanan şahıslar ile ilgili devam eden çalışmalarda, şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen kişilere yönelik düzenlenen operasyonda ‘Uyuşturucu Madde Temini ve Ticareti’ suçundan farklı adreslerde V.Ç., B.K., M.O. ve A.Y. isimli şahıslar yakalanmış olup, yakalanan şahısların ikametlerinde araçlarında  ve üzerlerinde yapılan aramalarda 90 gr esrar, bir miktar sentetik kannabinoid, bir miktar metamfetamin ile 3 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait çok sayıda fişek ele geçirildi.
 
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 10 şahıstan 6’sı hakkında, ‘Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış olup, ‘Uyuşturucu Madde Temini ve Ticareti’ suçundan gözaltına alının V.Ç., B.K. ve M.O isimli şahıslar sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan