Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Basın Bülteni
 
 
BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
14 Eylül 2018
 
 
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 17 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayacağından okul servisleri ile çocuklarını okula götürecek velilerimizin, okul taşıtlarının trafiğe katılmasıyla birlikte trafik yoğunluğunun önemli derecede artış göstermesi beklenmektedir.
Bu sebeple, özellikle ana arterlerde ve okul bölgelerinde trafik yoğunluğunun artış göstermesiyle birlikte trafik kazalarının artma ihtimaline karşı öğrencilerimizin güvenli bir trafik ortamında ulaşımlarını sağlamak ve trafik yoğunluklarına zamanında müdahale etmek amacıyla Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz sorumluk bölgesinde bulunan okul önlerinde ve ana güzergâhlarda 3 (Üç) gün süreyle en üst seviyede ekip ve personel takviye edilmesi için planlama yapıldı.
Yapılan planlama ile 105 noktada, 172 trafik personeli ile trafik düzenlemelerine ana güzergâhlarda ve başta servis araçları olmak üzere denetimlere ağırlık verilecektir. İl merkezindeki trafik yoğunluğu oluşabileceğinden, tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymaları, trafik personelimizin ikaz ve uyarıları ile trafik işaretlerine riayet etmeleri gerekmektedir.
Ayrıca, yapılan denetimlerde öğrencilere, velilere servis şoförü ve rehber personele yönelik, Emniyet Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan,  Trafikte Öğrencilerin Uyması Gereken Kurallar, Velilerin Bilmesi Gerekenler, Okul Servis Şoförleri ve Rehber Personelin Görev ve Sorumlulukları İle İlgili Bilinmesi Gerekenler, Okul Servis Araçlarında Aranan Şartlar” hakkındaki bilgilendirici 10.000 adet el broşürün dağıtımı yapılacaktır.
Basına ve Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü
Medya- Halkla İlişkiler ve Protokol
Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan