Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Düzenlenen Operasyonda 18 Şüpheli Şahıs Yakalandı
 
BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
 
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce Düzenlenen Operasyonda 18 Şüpheli Şahıs Yakalandı
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan, kullanan veya bulunduran şahısların, suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik olarak yürütülen operasyonel çalışmalar neticesinde;
 
İlimiz genelinde Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak ve Bulundurmak suçundan toplam 9 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısların üzerlerinde bir miktar metamfetamin, bir miktar sentetik kannobinoid ve bir miktar esrar maddesi ele geçirildi. Şahıslara uyuşturucu madde sattıkları tespit edilen E.I., F.D., B.Ç., G.Ç., M.S., C.C., B.K., T.C. ve M.Ç. isimli toplam 9 şahıs operasyon neticesinde yakalandı. Yakalanan şahısların ikametlerinde, işyerlerinde, araçlarında ve üzerlerinde yapılan aramalarda satışa hazır vaziyette paketlenmiş bir miktar sentetik kannobinoid, bir miktar metamfetamin, bir miktar esrar maddesi, uyuşturucu tartımında kullanıldığı değerlendirilen 1 adet hassas terazi ve uyuşturucu paketlemek için kullanıldığı değerlendirilen alüminyum folyolar ele geçirildi.
Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan toplam 18 şahıstan 9’u hakkında Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak suçundan adli işlem yapıldı. Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan gözaltına alınan 9 şahıs ise adli makamlara sevk edilecektir.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
 
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü
Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • CİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • PEKAY
  • Polis Radyosu
  • Polsan